FEMALE AGE GROUP RESULTS
2018 Iron Kids (Junior)
Wills Park, Alpharetta GA 09/16/2018
Directed by: Georgia Multisports
FEMALE JUNIOR AGE GROUP: 5 - 5

Place No. NAME SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN NALTY TIME
1. 446 MARSHALL HOLLYN 2:04 0:40 3:53 6:08 9.8 1:38 3:21 17:03
FEMALE JUNIOR AGE GROUP: 6 - 6

Place No. NAME SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN NALTY TIME
1. 432 FREITAG KATE 1:47 0:35 3:14 10:41 5.6 1:42 2:34 19:56
2. 442 TURNER JAELYN 2:09 0:42 3:33 12:13 4.9 1:34 2:21 21:47
3. 431 TRAMONTE ANALISE 1:57 0:38 3:09 12:57 4.6 1:45 2:30 22:18
4. 439 CARTER ARYN 2:16 0:44 2:31 13:25 4.5 1:53 3:08 23:11
5. 430 ANTHONY ADELINA 2:02 0:39 5:18 12:21 4.9 1:44 3:06 24:29
FEMALE JUNIOR AGE GROUP: 7 - 7

Place No. NAME SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN NALTY TIME
1. 412 BOUCHER GABRIELLE 1:17 0:25 1:56 9:18 6.5 1:14 2:08 15:51
2. 405 O'KEEFFE CAMPBELL 1:45 0:34 2:15 9:52 6.1 1:31 2:35 17:57
3. 421 COLLINS ROSE 2:08 0:42 4:01 8:56 6.7 1:27 2:33 19:04
4. 427 BERG RYLEE 1:53 0:37 3:04 11:05 5.4 1:37 2:30 20:06
5. 425 STAUFFER MIA 2:52 0:56 2:52 10:10 5.9 1:38 2:53 20:22
6. 417 PROUT JULIA 2:10 0:42 2:59 10:30 5.7 2:09 2:42 20:27
7. 419 TOMICH EVELYN 2:29 0:48 3:08 10:34 5.7 1:33 2:58 20:39
8. 428 PIMLETT OLIVIA 1:41 0:33 2:50 12:33 4.8 1:34 2:41 21:17
9. 450 IYENGAR MYTHILI 1:49 0:36 3:05 12:50 4.7 1:27 2:38 21:46
10. 416 O'TOOLE ANSLEY 2:49 0:55 3:23 11:23 5.3 1:54 2:51 22:19
11. 400 MOSES ANNALESE 2:37 0:51 3:57 12:07 5.0 2:00 2:50 23:30
12. 415 MACHIZ MAYA 2:06 0:41 3:28 13:25 4.5 1:43 3:01 23:41
13. 393 CASEY SLOANE 1:51 0:36 2:31 16:26 3.7 2:04 2:37 25:27
14. 429 MARSHALL ELLA CATE 2:42 0:52 3:17 20:40 2.9 1:33 3:02 31:12
FEMALE JUNIOR AGE GROUP: 8 - 8

Place No. NAME SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN NALTY TIME
1. 361 DONNER LINDEN 1:25 0:28 2:06 8:23 7.2 1:21 1:59 15:12
2. 384 FREITAG ADELYN 1:27 0:28 1:58 8:26 7.1 1:24 2:00 15:13
3. 350 BROOKS SOPHIE 1:44 0:34 1:44 8:12 7.3 1:32 2:09 15:19
4. 366 LITTLEFIELD HADLEY 1:17 0:25 2:12 8:19 7.2 1:42 2:04 15:32
5. 377 SCHILLING CARLY 1:50 0:36 1:59 8:27 7.1 1:31 2:17 16:02
6. 387 RANGARAJ GIA 1:28 0:29 2:37 8:45 6.9 1:57 2:30 17:14
7. 348 HUTCHINS MIA 1:19 0:26 2:18 8:57 6.7 2:26 2:17 17:14
8. 360 PHELAN MAGGIE 1:43 0:33 3:31 8:30 7.1 1:53 2:15 17:50
9. 349 SHINN RILEY 1:31 0:30 2:11 10:53 5.5 1:23 2:16 18:13
10. 374 MUCHE TIMAJE 2:15 0:44 2:04 9:46 6.2 1:40 2:36 18:20
11. 383 SELBY CLAIRE 1:36 0:31 2:11 10:16 5.9 1:58 2:38 18:37
12. 368 HARRIS ANNALISE 1:37 0:31 2:08 12:03 5.0 1:29 2:15 19:30
13. 362 ONATE BRIANNA 1:33 0:30 4:21 10:08 5.9 1:44 1:59 19:44
14. 373 SCHOELING MACKENZIE 1:45 0:34 3:52 10:21 5.8 1:49 2:42 20:27
15. 347 FRAISER REAGAN 1:37 0:31 3:03 10:21 5.8 2:06 3:28 20:33
16. 372 CAMPOS NATASHA 1:45 0:34 3:33 11:05 5.4 1:47 2:28 20:36
17. 367 STAUFFER ANGELIKA 1:58 0:38 2:46 11:39 5.2 1:34 3:11 21:06
18. 365 KNOWLES JANE 1:46 0:35 3:00 12:01 5.0 1:55 2:31 21:12
19. 358 KENT KENZIE 2:06 0:41 2:13 12:21 4.9 2:10 2:59 21:47
20. 379 STRIEDINGER EMMA 2:11 0:43 2:29 12:42 4.7 1:55 2:54 22:09
21. 346 LEAL LUCIA 2:20 0:45 3:31 11:43 5.1 1:56 2:51 22:18
22. 355 CROWE KAMERON 1:28 0:29 9:15 7:20 8.2 2:21 2:58 23:20
MALE AGE GROUP RESULTS
2018 Iron Kids (Junior)
Wills Park, Alpharetta GA 09/16/2018
Directed by: Georgia Multisports
MALE JUNIOR AGE GROUP: 5 - 5

Place No. NAME SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN NALTY TIME
1. 447 GARCIA ALEJANDRO 1:53 0:37 2:34 9:29 6.3 1:46 2:24 18:03
2. 448 MENDOZA LUCAS 2:55 0:57 5:28 8:08 7.4 1:33 2:13 20:16
MALE JUNIOR AGE GROUP: 6 - 6

Place No. NAME SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN NALTY TIME
1. 445 JOLLANDS HOLT 1:35 0:31 2:42 8:50 6.8 1:22 2:32 17:01
2. 441 KIDD ZANE 2:00 0:39 2:40 8:43 6.9 1:27 2:19 17:06
3. 435 SINGH SHAURYA 2:02 0:39 2:36 8:46 6.8 1:46 2:04 17:12
4. 440 SHALHOOP RHYS 1:53 0:37 3:23 10:00 6.0 1:42 2:30 19:26
5. 444 MILAM OWEN 2:36 0:51 2:52 9:41 6.2 1:51 2:31 19:29
6. 436 GROVES EUAN 2:21 0:46 2:39 11:18 5.3 1:30 2:24 20:10
7. 438 KNOWLES LEVI 1:58 0:38 4:09 10:18 5.8 1:49 2:21 20:33
8. 434 HARRIS ELLIOTT 2:02 0:40 2:36 12:42 4.7 1:54 2:13 21:24
9. 443 THURMAN JAMES 1:48 0:35 3:30 12:20 4.9 2:01 3:06 22:43
10. 437 BOSTON BEN 2:07 0:41 3:14 13:16 4.5 1:54 3:29 23:57
11. 343 YORK ELI 2:29 0:48 2:44 13:57 4.3 1:39 3:22 24:09
MALE JUNIOR AGE GROUP: 7 - 7

Place No. NAME SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN NALTY TIME
1. 402 HARRISON COEN 1:31 0:30 2:26 7:49 7.7 1:22 1:57 15:04
2. 407 HAMMACK WALKER 1:30 0:29 1:47 8:13 7.3 1:29 2:26 15:24
3. 394 SORZANO RIDER 1:38 0:32 2:10 8:18 7.2 1:25 2:08 15:37
4. 344 CROSBY CAPERS 1:47 0:35 2:34 8:29 7.1 1:26 2:13 16:27
5. 418 JONES OWEN 1:35 0:31 2:49 8:58 6.7 1:34 2:12 17:05
6. 449 JOSEPH AARON 2:21 0:46 2:43 8:17 7.2 1:59 1:59 17:17
7. 390 FAIBICHER JAYME 1:47 0:35 2:35 8:17 7.2 2:06 2:41 17:23
8. 401 LUSKIN LUKE 1:33 0:30 2:42 9:35 6.3 1:24 2:31 17:44
9. 424 DENBOW WILLIAM 1:41 0:33 2:37 9:47 6.1 1:48 1:57 17:48
10. 423 DREVET LUKE 1:27 0:28 3:33 8:38 7.0 1:43 2:32 17:51
11. 411 CRUCEANU NOAH 1:20 0:26 2:38 10:00 6.0 1:52 2:22 18:10
12. 409 LAVA KEITH 1:48 0:35 2:34 10:05 6.0 1:42 2:21 18:29
13. 406 MOST CALLUM 1:50 0:36 3:21 10:14 5.9 1:38 1:58 18:59
14. 410 MROCZKA RUSSELL 1:48 0:35 2:31 11:14 5.3 1:53 2:07 19:31
15. 395 RANGARAJ RAHUL 2:05 0:41 2:55 9:38 6.2 1:59 2:59 19:35
16. 426 MORRIS GREYSON 1:30 0:29 3:00 10:51 5.5 1:49 2:31 19:38
17. 422 BEACH BRYAN 2:00 0:39 2:37 11:27 5.2 1:22 2:18 19:43
18. 391 BENNUR RITVIK 2:25 0:47 2:35 10:28 5.7 1:55 2:34 19:54
19. 398 BURKETT JACOB 1:49 0:36 1:59 12:34 4.8 1:27 2:14 20:01
20. 404 EVANS JACOB 2:29 0:48 3:05 10:19 5.8 1:42 3:00 20:33
21. 414 HOOK ELIJAH 3:13 1:03 3:00 9:36 6.3 1:47 3:00 20:34
22. 420 BHATT KELLEN 2:48 0:54 3:26 10:23 5.8 1:43 2:19 20:36
23. 396 ARRENDALE NOAH 1:46 0:34 3:35 11:35 5.2 1:30 2:21 20:45
24. 342 HUGHES LLOYD 0:25 0:09 3:13 12:00 5.0 1:57 3:15 20:49
25. 392 LOCKHART BRADY 2:00 0:39 4:15 10:12 5.9 2:08 2:46 21:19
26. 399 MANLEY RUSSELL 2:41 0:52 3:35 11:05 5.4 1:55 2:31 21:45
27. 139 KOERNER MARIA 2:48 0:54 4:33 12:44 4.7 1:29 2:18 23:50
28. 413 PATEL DYLAN 2:56 0:57 4:10 12:12 4.9 1:44 3:01 24:01
MALE JUNIOR AGE GROUP: 8 - 8

Place No. NAME SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN NALTY TIME
1. 352 HEERIKHUISEN JADEN 0:57 0:19 1:28 6:23 9.4 1:09 1:47 11:42
2. 354 JOLLANDS RAEF 1:03 0:20 1:37 6:21 9.5 1:11 1:46 11:56
3. 370 TRONCOSO-ROJAS JERONIMO 1:59 0:39 1:34 6:39 9.0 1:29 1:52 13:31
4. 130 FARWELL LUKE 1:42 0:33 1:45 7:44 7.8 1:23 2:01 14:32
5. 371 KAISER LUKASZ 1:36 0:31 2:12 7:43 7.8 1:21 2:03 14:53
6. 364 MCDANIEL COHEN 1:42 0:33 1:54 7:47 7.7 1:40 2:31 15:32
7. 389 SHPUZA ARMAN 1:55 0:37 2:37 7:41 7.8 1:35 2:09 15:55
8. 345 HENDRIX KEEN 1:15 0:24 2:10 7:52 7.6 2:20 2:28 16:04
9. 124 SCHNEIDER EDDIE 1:44 0:34 2:23 7:36 7.9 1:40 2:52 16:13
10. 378 LYNAM CONOR 1:24 0:27 2:58 7:56 7.6 1:40 2:22 16:17
11. 247 DILLARD DAVIS 1:54 0:37 2:32 8:43 6.9 1:25 1:48 16:21
12. 386 THILL JUDE 1:18 0:25 3:00 8:15 7.3 1:41 2:40 16:52
13. 381 AXT TOWNESEND 1:33 0:30 3:09 9:00 6.7 1:28 2:06 17:14
14. 341 IRVINE ADAM 1:26 0:28 3:10 9:42 6.2 1:21 2:01 17:39
15. 388 CHACKO THOMAS JUNI 1:42 0:33 3:03 9:15 6.5 1:37 2:13 17:47
16. 369 FIELDS KEVIN 1:50 0:36 2:45 9:23 6.4 1:59 1:58 17:53
17. 385 REEDER BENNETT 1:28 0:29 2:13 10:11 5.9 1:36 2:32 17:56
18. 359 ELISAN NOAH 1:55 0:37 1:53 10:54 5.5 1:33 1:58 18:11
19. 353 RESTREPO LUCAS 2:18 0:45 2:49 10:02 6.0 1:42 2:16 19:05
20. 356 SAADI YUSUF 2:02 0:40 2:30 10:28 5.7 1:50 2:18 19:07
21. 380 TRAMONTE BENNETT 1:48 0:35 2:10 11:47 5.1 2:09 2:26 20:19
22. 363 NAYAK AYUSHMAAN 3:43 1:12 5:16 12:59 4.6 2:20 3:29 27:44