INTERMEDIATE FEMALE AGE GROUP RESULTS
2018 Iron Kids (Intermediate)
Wills Park, Alpharetta GA 09/16/2018
Directed by: Georgia Multisports
FEMALE INTERMEDIATE AGE GROUP: 9 - 9

Place No. NAME SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN NALTY TIME
1. 318 DELGADO LOUISE 3:20 3:20 1:36 13:03 13.8 26:22
2. 320 GROSSMANN MILLY 3:18 3:18 2:31 13:54 12.9 29:19
3. 292 REAVEY ESTELLE 3:38 3:38 2:17 14:50 12.1 1:21 7:35 29:39
4. 279 LOVETT GREER 3:25 3:25 2:17 14:14 12.7 31:02
5. 329 TOMICH LUCILLE 4:51 4:51 2:44 14:28 12.5 33:27
6. 323 SHOCH WHITLEY 3:51 3:51 3:15 14:17 12.6 34:13
7. 376 LAWRENCE RIOM 4:07 4:07 2:19 15:44 11.4 34:27
8. 283 GOODMAN NORA 3:56 3:56 2:11 16:10 11.1 35:09
9. 285 AGUIRRE PENNY 4:09 4:09 3:15 15:30 11.6 37:26
10. 294 SMITH KARCYN 3:41 3:41 4:17 18:27 9.8 38:31
11. 302 HAMMACK OLIVIA 4:04 4:04 2:28 18:10 9.9 38:36
12. 339 HUGES MADELYN 4:16 4:16 3:37 20:38 8.7 39:13
13. 314 EDMONDSON CARINA 4:52 4:52 3:36 19:38 9.2 1:47 10:05 39:56
14. 296 KANE AVA 4:24 4:24 3:44 18:57 9.5 40:30
15. 322 PIVOSHENKO MIA 4:52 4:52 3:49 19:13 9.4 41:26
16. 311 BABINEAU MARIA 4:03 4:03 3:21 20:52 8.6 41:54
17. 309 GODOY SYDNEY 3:30 3:30 4:06 23:54 7.5 49:22
18. 299 MOST EISLEY 6:26 6:26 4:39 24:49 7.3 50:10
319 FAGAN HOLLAND 3:19 3:19 2:25 7:29 24.1 1:30
333 DENBOW ELSIE 1:38 1:38 2:57 12:45 14.1 1:42
280 LEE GABBY 3:24 3:24 2:13 8:19 21.7
FEMALE INTERMEDIATE AGE GROUP: 10 - 10

Place No. NAME SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN NALTY TIME
1. 241 FROST EVE 2:27 2:27 1:29 11:47 15.3 23:52
2. 203 DAVIS ALEXIA 3:38 3:38 1:56 14:37 12.3 29:24
3. 274 SCHILLING CONSTANCE 3:47 3:47 1:55 13:00 13.8 29:40
4. 129 FARWELL ELLA 3:38 3:38 2:07 14:31 12.4 29:59
5. 126 DZIUMA KATHERINE 3:44 3:44 2:17 13:35 13.3 30:43
6. 269 GAGNON KATHRYN 4:17 4:17 3:25 13:45 13.1 30:56
7. 204 FLOOD ALYSSA 3:32 3:32 2:24 14:44 12.2 31:07
8. 208 COLLIER SYDNEY 4:00 4:00 2:15 14:42 12.3 1:37 8:36 31:09
9. 218 CARDILLO SOPHIA 3:20 3:20 2:17 15:42 11.5 31:19
10. 202 RANGARAJ EESHA 3:05 3:05 2:11 13:22 13.5 31:36
11. 336 JOSEPH ANIYSA 4:11 4:11 2:04 15:20 11.7 31:37
12. 245 SEIBERS ISABEL 14:14 12.7 31:48
13. 264 CAMPOS ALEXANDRA 4:07 4:07 2:47 15:38 11.5 32:04
14. 278 PLAISANCE AVA 2:59 2:59 2:57 14:17 12.6 32:19
15. 212 BAKER KYRIAKI 3:56 3:56 2:19 14:23 12.5 1:50 9:55 32:22
16. 276 RANALLI LUCINDA 14:41 12.3 1:38 9:48 32:36
17. 267 BOYLAN NORA 3:06 3:06 2:09 13:55 12.9 32:40
18. 252 HEFFNER KAELA 2:48 2:48 2:19 15:56 11.3 1:32 10:53 33:26
19. 271 HARRISON MALIN 3:30 3:30 2:30 16:22 11.0 34:29
20. 238 DAVIS MORGAN 3:18 3:18 2:19 17:04 10.6 35:33
21. 260 AHMADI LILLIAN 4:03 4:03 2:37 17:01 10.6 36:22
22. 217 ANULEWICZ SYLVIA 4:10 4:10 3:22 16:00 11.3 1:59 10:57 36:26
23. 215 JECKEWILZ DRU 5:12 5:12 2:25 17:27 10.3 36:52
24. 216 EVANS GIOVANA 3:44 3:44 3:40 16:46 10.7 37:15
25. 256 YOUNKINS CARYS 3:36 3:36 2:43 19:23 9.3 37:57
26. 233 SMITH ANYA 4:43 4:43 3:16 17:14 10.4 39:39
27. 255 MCECKRON MARISSA 2:59 2:59 4:02 19:19 9.3 39:40
28. 234 GREENE KALEIGH 3:21 3:21 3:08 22:31 8.0 41:44
29. 277 SMEARMAN ERIN 5:09 5:09 2:43 18:17 9.9 2:16 13:22 41:45
30. 244 AKAN DURU 5:58 5:58 5:23 19:04 9.4 42:13
31. 209 ELSEY ELINORE 4:00 4:00 3:04 18:57 9.5 42:46
32. 251 BEACH BETSY 4:12 4:12 2:51 19:39 9.2 43:35
33. 231 MUELLER VANESSA 3:45 3:45 3:34 23:58 7.5 44:21
34. 219 CASTEEL WREN 3:47 3:47 4:21 24:58 7.2 46:42
35. 127 VINSON BLAKE 6:08 6:08 3:59 21:41 8.3 47:10
36. 206 HEATH AMBEROSE 3:25 3:25 4:15 21:52 8.2 2:28 15:24 47:22
FEMALE INTERMEDIATE AGE GROUP: 11 - 11

Place No. NAME SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN NALTY TIME
1. 146 JOLLANDS FINNLY 2:20 2:20 1:30 10:53 16.5 1:09 6:56 22:46
2. 144 SMITH CLAIRE 2:23 2:23 1:18 11:14 16.0 1:20 7:20 23:33
3. 176 MCEWAN AMELIA 2:36 2:36 1:20 11:41 15.4 1:16 7:30 24:21
4. 132 STAMEY ELIZABETH 3:15 3:15 1:52 13:40 13.2 1:16 7:19 27:20
5. 179 BAUTISTA ANDREA 2:24 2:24 2:26 12:14 14.7 1:23 9:01 27:26
6. 190 HOGUE MARLENE 2:54 2:54 3:18 13:54 13.0 1:33 7:46 29:23
7. 160 HARRISON MARY CAROLI 3:13 3:13 2:33 14:58 12.0 1:19 7:51 29:51
8. 138 CHAU TIFFANY 2:32 2:32 2:16 14:40 12.3 1:19 9:10 29:55
9. 134 DOWNS NICOLE 3:24 3:24 2:10 14:16 12.6 1:22 9:38 30:48
10. 197 PHELAN ANNIE 3:37 3:37 2:51 14:49 12.2 1:31 8:38 31:25
11. 187 CASH AIMEE 3:22 3:22 2:12 15:07 11.9 1:30 10:35 32:45
12. 183 LAVIGNE MIA 2:35 2:35 2:55 14:11 12.7 1:33 11:44 32:56
13. 175 HARDING EVA 3:14 3:14 2:46 16:22 11.0 2:02 9:41 34:03
14. 181 GLICKAUF ROSE 4:02 4:02 2:06 16:46 10.7 1:51 9:36 34:19
15. 152 RAY LONDON 3:55 3:55 2:46 19:27 9.3 35:33
16. 140 MUCHE SABRINA 4:35 4:35 2:47 16:43 10.8 35:53
17. 198 WILHELM LAUREN 3:47 3:47 2:40 18:10 9.9 37:25
18. 135 JOE MADISON 4:51 4:51 3:14 21:46 8.3 43:20
19. 191 WALKER VERONICA 6:09 6:09 3:14 1:11:32
172 PLEXICO RYLEE 2:46 2:46 2:08 6:10 29.2 1:24
177 CARR KASEY 3:32 3:32 2:18 14:01 12.8 1:49
189 PHELAN MAGGIE 4:02 4:02 2:12 42:11 4.3
INTERMEDIATE MALE AGE GROUP RESULTS
2018 Iron Kids (Intermediate)
Wills Park, Alpharetta GA 09/16/2018
Directed by: Georgia Multisports
MALE INTERMEDIATE AGE GROUP: 9 - 9

Place No. NAME SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN NALTY TIME
1. 305 PLOWDEN JAMES 3:26 3:26 2:45 12:22 14.6 28:16
2. 284 SELBY BEAU 2:56 2:56 2:22 14:02 12.8 28:39
3. 330 HILL DEREK 3:08 3:08 2:10 14:30 12.4 29:20
4. 327 GAHARAN JACK 3:17 3:17 2:40 14:53 12.1 30:24
5. 308 O'KEEFFE PRICE 3:47 3:47 2:23 14:25 12.5 1:23 8:46 30:42
6. 281 EVANS NOAH 5:28 5:28 2:31 8:48 20.5 2:18 12:11 31:13
7. 316 HIGGINS ALEX 4:26 4:26 2:19 15:24 11.7 32:39
8. 298 RITCHIE ZANE 4:55 4:55 2:36 15:32 11.6 35:26
9. 325 MANLEY JACK 4:26 4:26 2:19 15:23 11.7 35:30
10. 315 GUDGIN DANIEL 2:49 2:49 3:06 16:18 11.1 35:33
11. 297 EVANS JOHN QUINCY 3:46 3:46 3:18 17:50 10.1 35:40
12. 133 KOERNER GREG 8:30 8:30 3:01 11:01 16.3 35:55
13. 304 NACES TRISTAN NOE 5:10 5:10 2:48 17:13 10.5 1:28 9:29 36:07
14. 312 KOZINN WYLIE 4:49 4:49 2:34 18:56 9.5 36:14
15. 282 PETERS OLIVER 4:00 4:00 4:22 14:38 12.3 36:20
16. 326 TAGAAN NATHANEAL 5:35 5:35 2:23 17:30 10.3 36:50
17. 328 MACHIZ KADEN 4:27 4:27 2:12 15:35 11.6 1:47 13:48 37:47
18. 295 GANESAN NITIN LEO 4:53 4:53 4:11 17:14 10.5 1:46 10:07 38:07
19. 331 SCHLOERKE EVAN 6:47 6:47 2:52 16:36 10.9 38:17
20. 286 O'TOOLE ETHAN 4:58 4:58 3:54 15:38 11.5 38:26
21. 310 CHAU TIMOTHY 3:34 3:34 3:41 17:50 10.1 1:52 12:01 38:56
22. 306 SHAENER BEN 4:31 4:31 3:53 19:10 9.4 1:46 10:08 39:26
23. 334 CHUN BILLY 5:40 5:40 3:00 16:46 10.7 39:28
24. 288 LEE AIDEN 4:32 4:32 3:27 10:46 16.7 39:53
25. 317 SHAFFER ELIJAH 4:42 4:42 3:37 18:23 9.8 40:03
26. 287 CHARLES TYLER 3:52 3:52 5:04 20:24 8.8 43:06
27. 300 FIELDS PRESTON 6:13 6:13 4:17 19:01 9.5 43:16
28. 332 HALL CHRISTIAN 5:41 5:41 3:18 20:36 8.7 44:14
29. 307 TRAN ERIC 4:19 4:19 4:35 21:12 8.5 49:07
30. 321 BHATT RONAK 8:29 8:29 4:38 17:32 10.3 1:35 17:10 49:22
31. 313 PATEL SAAJAN 7:56 7:56 4:09 23:01 7.8 2:50 11:40 49:35
MALE INTERMEDIATE AGE GROUP: 10 - 10

Place No. NAME SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN NALTY TIME
1. 131 BECK PEYTON 4:23 4:23 1:39 10:42 16.8 1:14 5:35 23:31
2. 220 WESSINGER JACK 3:12 3:12 1:42 11:49 15.3 1:08 6:43 24:32
3. 250 BETZ CHASE 2:59 2:59 2:07 12:53 14.0 1:16 7:02 26:14
4. 211 DONNER GREY 3:27 3:27 2:23 12:27 14.5 26:28
5. 226 KOVAK LUKE 3:02 3:02 1:53 11:51 15.2 1:39 8:18 26:41
6. 266 SHAH SAJAN 3:00 3:00 1:53 12:41 14.2 1:29 8:03 27:03
7. 207 COLLIER CAMERON 3:43 3:43 2:06 13:16 13.6 27:23
8. 242 KILLIMETT BOOTHE 3:13 3:13 2:08 12:48 14.1 1:36 7:59 27:42
9. 224 HAND COLLIN 3:20 3:20 1:52 12:51 14.0 1:20 8:26 27:48
10. 254 SNELL HANK 3:35 3:35 2:03 14:42 12.3 1:25 8:31 30:14
11. 243 BERGANTINO COLE 3:38 3:38 2:35 15:39 11.5 31:21
12. 337 LOTHE NEIL 3:24 3:24 1:53 14:57 12.1 1:41 9:58 31:51
13. 236 HAMMILL ANDREW 3:50 3:50 4:01 14:54 12.1 31:53
14. 235 GORGONE RYAN 3:08 3:08 3:34 14:50 12.1 32:06
15. 222 MAST SPENCER 4:06 4:06 2:59 13:39 13.2 1:39 10:03 32:24
16. 227 KOVACIC ADAM 5:04 5:04 3:09 14:26 12.5 33:02
17. 270 MULETA MATTHEW 3:43 3:43 2:10 15:39 11.5 33:19
18. 223 LOUER JOHN 3:58 3:58 3:00 15:28 11.6 1:46 9:22 33:32
19. 265 SCHOELING MILES 3:21 3:21 3:40 15:23 11.7 34:20
20. 273 BOEHME ARDEN 4:07 4:07 3:52 14:57 12.1 34:33
21. 246 MCARTHUR TONY 5:04 5:04 2:49 16:47 10.7 1:32 8:59 35:10
22. 262 GARCIA ADAM 3:24 3:24 2:55 15:13 11.8 2:00 12:03 35:34
23. 213 WHITNEY JASON 3:21 3:21 3:34 18:02 10.0 35:48
24. 261 DILLARD BEN 3:55 3:55 2:42 15:39 11.5 35:54
25. 340 IRVINE JACK 4:15 4:15 4:07 19:07 9.4 36:48
26. 225 STANTON GRIFFIN 3:13 3:13 2:53 18:21 9.8 36:51
27. 228 HUGHES MIKE 4:43 4:43 2:58 16:56 10.6 37:34
28. 249 ABDULAEV SAMUEL 4:54 4:54 2:36 20:24 8.8 1:49 9:06 38:48
29. 263 JOE AVERY 4:17 4:17 3:50 19:29 9.2 40:16
30. 258 MCDANIEL BRAYDEN 6:27 6:27 3:21 17:25 10.3 40:46
31. 253 LINA BRADY 3:40 3:40 3:43 22:11 8.1 41:13
32. 21 STANTERIS CHARLES 4:56 4:56 3:10 18:44 9.6 2:27 12:23 41:38
33. 275 KENT JACKSON 4:46 4:46 4:07 18:25 9.8 42:04
34. 239 EKBOTE ANOOJ 3:52 3:52 3:59 20:46 8.7 42:26
35. 259 OWENS DEREK 4:06 4:06 4:45 17:49 10.1 42:40
36. 232 RAO SOHUM SINGH 5:43 5:43 3:50 21:25 8.4 46:02
37. 214 SAADI HASAN 5:31 5:31 4:17 22:30 8.0 46:11
229 HUGHES TOM 4:26 4:26 2:48 7:42 23.4 1:33
248 MITHANI ANSH 3:35 3:35 4:01 8:02 22.4 1:56
268 GAGNON DANIEL 3:21 3:21 2:36 6:26 28.0 3:00
210 FRAISER CHRISTIAN 5:10 5:10 18:25
MALE INTERMEDIATE AGE GROUP: 11 - 11

Place No. NAME SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN NALTY TIME
1. 151 SHOCH COLBY 2:37 2:37 1:25 10:52 16.6 1:34 7:54 24:20
2. 156 WALL MAXWELL 2:29 2:29 2:07 11:44 15.4 1:24 7:09 24:52
3. 161 TRONCOSO-ROJAS MATEO 3:09 3:09 2:00 11:02 16.3 1:21 7:24 24:55
4. 141 DIVENERE JUDSON 2:29 2:29 2:19 13:06 13.7 1:17 7:33 26:43
5. 142 KRISHNAMURTHY OLIVER 2:38 2:38 2:15 13:44 13.1 1:13 7:05 26:53
6. 178 DUNCAN ALEX 3:14 3:14 1:46 12:02 15.0 1:25 8:42 27:07
7. 149 PERRY MAX 2:51 2:51 1:59 14:42 12.3 1:34 7:06 28:10
8. 153 BROOKS JOSEPH 4:03 4:03 1:54 12:45 14.1 1:21 8:53 28:54
9. 165 SHULER JACK 3:53 3:53 2:57 13:08 13.7 1:30 8:18 29:45
10. 184 ONATE ALEXANDER 3:34 3:34 2:50 13:26 13.4 1:22 8:48 29:58
11. 174 ETZLER HANK 3:57 3:57 2:23 13:58 12.9 1:31 8:18 30:05
12. 171 SAUNDERS WILLIAM, "" 3:10 3:10 2:01 14:56 12.1 1:48 8:13 30:06
13. 145 PETERS TYLER 3:05 3:05 3:32 12:33 14.3 2:43 8:36 30:27
14. 166 RINEY TYLER 3:18 3:18 2:59 15:05 11.9 1:28 7:45 30:34
15. 164 SORZANO GAVIN 3:39 3:39 1:58 14:33 12.4 1:29 9:05 30:43
16. 180 HAYNIE HUDSON 3:07 3:07 2:05 15:19 11.8 1:36 8:41 30:46
17. 200 BABINEAU JOHN 3:29 3:29 1:59 15:35 11.6 1:35 8:37 31:13
18. 147 MILLIES MATTY 2:46 2:46 2:26 14:33 12.4 1:30 10:10 31:23
19. 150 DUNLAP KALE 3:38 3:38 2:57 14:27 12.5 1:37 9:05 31:42
20. 193 ROVITO ALESSIO 3:06 3:06 2:16 15:58 11.3 1:26 9:37 32:20
21. 155 VILLEGAS SEBASTIAN 3:31 3:31 3:15 13:57 12.9 1:43 10:10 32:34
22. 196 AXT OWEN 3:51 3:51 2:56 17:02 10.6 1:37 10:06 35:30
23. 136 LEE HARRISON 3:45 3:45 3:29 15:38 11.5 1:50 11:17 35:56
24. 201 PITTS TANNER 5:07 5:07 3:00 17:25 10.3 1:31 9:36 36:37
25. 335 BOUMIQUE JAXSON 5:04 5:04 2:31 17:01 10.6 1:39 10:42 36:55
26. 185 RILEY BLAKE 3:59 3:59 2:53 16:45 10.8 1:40 12:07 37:23
27. 154 PRABHU TANAV 3:54 3:54 2:44 18:26 9.8 1:28 10:59 37:29
28. 167 ANTHONY BRODIE 3:42 3:42 3:23 15:28 11.6 2:02 13:03 37:34
29. 195 HINE KELSO 3:28 3:28 2:42 18:38 9.7 1:48 11:09 37:43
30. 194 ARUMUGAM VISHNU 4:30 4:30 2:19 18:25 9.8 2:10 10:45 38:06
31. 182 EILOLABASTEK LUCKY 4:08 4:08 3:11 17:36 10.2 2:08 11:17 38:18
32. 173 ZENUS GRIFFIN 4:12 4:12 2:28 22:07 8.1 38:58
33. 192 GREENE DANIEL 3:48 3:48 3:10 18:17 9.8 1:47 12:07 39:07
34. 168 KAUSHIK SIDDHANT 3:45 3:45 3:27 18:25 9.8 1:42 12:46 40:02
35. 169 TRAN WILLIAM 4:21 4:21 2:57 20:28 8.8 1:37 11:52 41:12
36. 157 SHINN MATTHEW 4:00 4:00 5:36 16:25 11.0 1:39 13:39 41:17
37. 148 HOLLEY JAKE 4:41 4:41 3:07 17:03 10.6 2:25 15:42 42:57
38. 338 YORK AARON 6:08 6:08 4:22 22:31 8.0 52:16
199 AGANAN HANS AUDRIC 4:41 4:41 2:31 14:11 12.7 1:33
186 RILEY GRANT 3:18 3:18 2:55 14:07 12.8 1:38
170 CHUN CHRIS 5:01 5:01 3:35 7:53 22.9 1:58