FEMALE AGE GROUP RESULTS
2018 Iron Kids (Senior)
Wills Park, Alpharetta GA 09/16/2018
Directed by: Georgia Multisports
FEMALE SENIOR AGE GROUP: 12 - 12

Place No. NAME SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN NALTY TIME
1. 96 SNELL AZALEA 4:31 2:16 1:33 21:56 16.4 1:20 13:30 42:48
2. 87 KOVAK TYTY 4:48 2:24 1:25 22:19 16.1 1:22 14:00 43:53
3. 104 EMMONS SASHA 4:48 2:24 1:24 21:43 16.6 1:13 14:49 43:55
4. 118 TOPPIN MARIS 4:24 2:12 1:42 22:05 16.3 1:37 15:14 45:01
5. 98 HOROWITZ ALMOG 4:41 2:21 1:33 21:49 16.5 1:33 17:13 46:48
6. 94 TUTT SARELL 4:24 2:12 1:37 25:55 13.9 1:13 14:22 47:29
7. 102 MILLS EMI 4:51 2:26 2:06 23:01 15.6 1:17 16:54 48:08
8. 82 CROWE KIRSTEN 49:18
9. 81 MENDOZA ISABELLA 4:46 2:23 2:56 23:49 15.1 1:23 16:41 49:33
10. 109 WESSINGER REESE 4:13 2:07 1:52 24:21 14.8 1:23 18:34 50:21
11. 105 FEENEY CAT 5:20 2:40 2:14 25:17 14.2 1:20 16:33 50:42
12. 113 HOFFMAN RAELYN 4:16 2:08 2:36 25:29 14.1 1:34 18:29 52:23
13. 97 RANGARAJ SANAM 4:46 2:23 1:51 29:52 12.1 1:20 14:48 52:37
14. 99 GODOY TYLER 4:00 2:00 2:41 30:02 12.0 1:38 17:50 56:09
15. 107 POPESCU FRANCESCA 5:40 2:50 2:44 31:26 11.5 1:49 16:39 58:16
16. 83 KOVACIC KATHRYN 7:31 3:46 3:36 32:36 11.0 1:52 19:36 1:05:10
17. 123 BELL MEREDITH 7:51 3:56 4:32 31:06 11.6 2:37 25:27 1:11:31
121 IRVINE KILEY 7:28 3:44 3:42
FEMALE SENIOR AGE GROUP: 13 - 13

Place No. NAME SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN NALTY TIME
1. 60 MCEWAN EVE 4:06 2:03 1:22 20:23 17.7 1:13 13:41 40:43
2. 52 DUNN CHARLOTTE 4:01 2:01 1:21 21:36 16.7 1:22 14:00 42:19
3. 43 BELTRAMI MARGARET 4:02 2:01 1:43 23:31 15.3 1:17 17:18 47:49
4. 66 SHOCH PAISLEY 5:06 2:33 2:29 25:09 14.3 1:33 18:34 52:49
5. 71 PAYNE CHANNING 5:04 2:32 2:02 28:22 12.7 1:20 16:10 52:57
6. 57 GAHARAN ISABELLE 4:43 2:22 2:17 28:04 12.8 1:15 18:21 54:39
7. 50 AVITABILE KYLIE 4:30 2:15 2:48 29:12 12.3 1:24 19:59 57:51
8. 67 MOORE REBECCA 5:44 2:52 2:18 27:53 12.9 1:43 22:02 59:39
9. 56 AGUIRRE SAMANTHA 5:04 2:32 2:26 25:59 13.9 1:34 24:55 59:56
10. 63 PHILPOT MEGAN 5:21 2:41 2:28 29:50 12.1 1:37 21:57 1:01:11
11. 73 ROVITO GABRIELLA 5:52 2:56 2:47 38:38 9.3 2:00 23:48 1:13:04
47 HALKOS ISABELLA 4:44 2:22 1:54 17:50 20.2 1:28
FEMALE SENIOR AGE GROUP: 14 - 14

Place No. NAME SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN NALTY TIME
1. 37 FILIPEK ANNA 3:52 1:56 1:15 21:02 17.1 1:08 13:10 40:25
2. 15 MILLS KALEA 4:16 2:08 2:10 22:21 16.1 1:12 15:13 45:10
3. 20 LAWRENCE MILAN 4:53 2:27 2:26 21:03 17.1 1:40 19:26 49:26
4. 32 WILLIAMS CHLOE 4:14 2:07 2:13 26:00 13.9 1:29 17:16 51:10
5. 38 CLAYPOOLE SOFIA 4:15 2:08 2:28 28:43 12.5 1:21 15:51 52:35
6. 28 HARDING ALEXANDRA 4:05 2:03 2:36 27:41 13.0 1:35 20:08 56:04
7. 33 PIMLETT MORGAN 5:41 2:51 2:45 34:37 10.4 2:39 21:20 1:06:59
8. 30 ZAKARIA MICHELLE 6:52 3:26 2:46 35:48 10.1 1:52 21:37 1:08:53
FEMALE SENIOR AGE GROUP: 15 - 15

Place No. NAME SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN NALTY TIME
1. 12 FROST HOPE 3:17 1:39 1:23 19:54 18.1 1:06 11:41 37:19
2. 5 DUNCAN CAROLINE 3:45 1:53 1:26 20:24 17.7 1:16 12:24 39:12
3. 1 GAHARAN CAROLINE 3:59 2:00 1:34 22:39 15.9 1:05 12:08 41:23
MALE AGE GROUP RESULTS
2018 Iron Kids (Senior)
Wills Park, Alpharetta GA 09/16/2018
Directed by: Georgia Multisports
MALE SENIOR AGE GROUP: 12 - 12

Place No. NAME SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN NALTY TIME
1. 88 DUNCAN DAVID ANDRE 3:50 1:55 1:20 21:08 17.0 1:16 13:18 40:50
2. 92 LIPPE ADAM 4:24 2:12 1:39 21:39 16.6 1:29 12:29 41:38
3. 93 OBERMEYER CARTER 3:49 1:55 2:12 22:06 16.3 1:20 14:56 44:21
4. 79 HEFFNER KYLER 3:27 1:44 1:39 23:55 15.1 1:27 15:11 45:37
5. 115 BEREZITSKY YAN 4:21 2:11 2:06 23:18 15.5 1:13 16:32 47:29
6. 110 LAVA ETHAN 4:23 2:12 1:52 23:30 15.3 1:14 16:45 47:43
7. 159 LAWRENCE IDRIS 4:40 2:20 2:15 19:29 18.5 1:34 20:17 48:14
8. 120 FOX AVISHAI 5:25 2:43 2:02 26:21 13.7 1:20 15:17 50:24
9. 101 ROBERSON SAMUEL 4:56 2:28 2:22 25:48 14.0 1:24 16:25 50:54
10. 80 HALPIN SEAN 5:30 2:45 2:33 25:06 14.3 1:22 17:09 51:38
11. 90 GAY WILL 4:44 2:22 2:11 27:21 13.2 1:26 16:06 51:47
12. 108 ELSAS CHASE 5:25 2:43 2:13 27:17 13.2 1:34 15:54 52:21
13. 114 HUTCHESON ANDREW 5:45 2:53 2:45 26:31 13.6 1:20 16:10 52:29
14. 100 SCHOELING GAVIN 4:32 2:16 2:55 26:52 13.4 1:32 17:27 53:16
15. 86 TADROS ALEX 4:56 2:28 3:16 28:45 12.5 1:40 18:03 56:38
16. 119 LOTHE JAY 5:59 3:00 2:52 33:37 10.7 1:42 25:02 1:09:11
17. 103 WATSON CONNOR 7:06 3:33 4:22 37:15 9.7 2:37 31:54 1:23:12
84 HAYNIE CHANCE 4:12 2:06 2:21 16:05 22.4 1:33
111 BOWIE CHRISTIAN 5:26 2:43 2:41 13:20 27.0 1:38
MALE SENIOR AGE GROUP: 13 - 13

Place No. NAME SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN NALTY TIME
1. 62 FROST TATE 3:24 1:42 1:15 20:12 17.8 1:10 12:03 38:02
2. 54 WESSINGER RILEY 3:28 1:44 1:19 18:19 19.7 1:14 13:52 38:10
3. 122 BECK CHASE 5:42 2:51 1:25 20:03 18.0 1:22 13:01 41:32
4. 70 LADERA DIEGO 4:11 2:06 1:27 20:30 17.6 1:16 14:24 41:45
5. 61 ALSOBROOK ADDISON 3:47 1:54 1:46 21:59 16.4 1:15 13:31 42:16
6. 64 CERENECHE JACOB 4:51 2:26 1:44 21:31 16.7 1:35 13:17 42:55
7. 46 WILHELM JACOB 3:39 1:50 2:01 22:17 16.2 1:20 13:59 43:15
8. 44 TUTT CAMERON 3:43 1:52 1:48 24:44 14.6 1:11 12:08 43:32
9. 76 LOVETT GRIFFIN 4:09 2:05 1:55 21:22 16.9 1:18 15:40 44:21
10. 68 WEBB BRANDON 3:29 1:45 2:43 21:28 16.8 1:22 17:34 46:34
11. 53 COLE TIMMY 5:22 2:41 1:51 26:11 13.7 1:12 12:00 46:36
12. 69 PAYNE ROBERT 3:44 1:52 1:45 24:29 14.7 1:22 16:13 47:31
13. 65 SCHULER CLINT 4:46 2:23 2:02 22:44 15.8 1:21 17:08 47:58
14. 49 BROWN BRENDAN 3:55 1:58 1:35 23:11 15.5 1:24 18:11 48:14
15. 55 CROSS THOMAS 5:43 2:52 1:38 23:27 15.4 1:32 16:28 48:46
16. 42 DECARLO MICHAEL 5:36 2:48 3:07 24:05 15.0 1:22 15:57 50:06
17. 72 WALTON KASH 4:06 2:03 2:02 28:52 12.5 2:04 18:47 55:49
18. 59 CAHILL ZACHARY 5:46 2:53 2:43 31:55 11.3 1:38 16:35 58:35
19. 51 GARCIA DANEK 5:18 2:39 2:43 30:44 11.7 1:22 20:21 1:00:26
MALE SENIOR AGE GROUP: 14 - 14

Place No. NAME SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN NALTY TIME
1. 18 GATES BRYSON 3:32 1:46 1:07 17:42 20.4 1:03 11:07 34:29
2. 34 PETRUCCI MARC 3:31 1:46 1:10 18:38 19.3 1:01 11:36 35:54
3. 14 SAUNDERS AIDAN 3:11 1:36 1:17 19:44 18.3 1:18 14:44 40:12
4. 23 JORDAN JOHN 4:00 2:00 1:29 21:10 17.0 1:09 12:44 40:30
5. 36 NEVELOS ALEXANDER 3:48 1:54 2:05 21:43 16.6 1:28 12:19 41:22
6. 29 CENIZA GABRIEL 3:34 1:47 1:15 24:57 14.4 1:20 14:12 45:16
7. 17 MULETA JOSHUA 4:50 2:25 1:50 27:53 12.9 1:06 13:10 48:48
8. 39 WALL DEAN 3:47 1:54 2:39 22:45 15.8 1:39 19:04 49:52
9. 41 ANULEWICZ ADAM 6:00 3:00 2:28 24:19 14.8 1:30 16:00 50:14
10. 19 DUNLAP JACKSON 4:27 2:14 2:59 22:46 15.8 1:22 19:17 50:50
11. 25 ARUMUGAM NISH 5:25 2:43 2:22 24:17 14.8 1:38 18:31 52:11
12. 26 TADROS ANDREW 4:26 2:13 3:10 27:44 13.0 1:19 15:45 52:22
13. 16 SMITH MASON 22:43 15.9 1:38 21:25 55:07
14. 40 TALLENT TYLER 26:15 13.7 2:12 20:37 57:47
15. 13 CORNETT WILLIAM 5:53 2:57 2:56 30:48 11.7 1:28 17:35 58:38
16. 27 VIJAYASANKAR SIDDHARTH 5:34 2:47 3:34 33:05 10.9 1:58 22:18 1:06:27
17. 35 MUCHE NOAH 9:31 4:46 3:02 32:12 11.2 2:08 25:40 1:12:31
MALE SENIOR AGE GROUP: 15 - 15

Place No. NAME SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN NALTY TIME
1. 4 WALL WILLIAM 3:41 1:51 1:24 19:39 18.3 1:13 13:36 39:31
2. 8 BAUTISTA JOSHUA 3:18 1:39 1:55 21:14 17.0 1:12 15:38 43:15
3. 11 ARMENTROUT OWEN 22:57 15.7 1:42 13:03 45:04
4. 9 LENGEFELD GARRETT 4:14 2:07 2:37 24:52 14.5 1:13 12:25 45:19
5. 125 PAYUMO WYLLEIGH 3:57 1:59 1:46 22:39 15.9 1:16 16:51 46:26
6. 6 SCHIPPER ANDREW 6:22 3:11 2:44 27:51 12.9 1:35 13:43 52:13
7. 10 WALTON KADE 3:58 1:59 2:04 26:27 13.6 1:58 19:17 53:42
8. 2 TUTT III CHARLES 3:46 1:53 2:23 27:22 13.2 1:25 19:15 54:09
9. 117 WILLIAMS ALEXANDER 6:14 3:07 2:46 30:00 12.0 1:21 15:48 56:08
10. 3 BALAJI YUSH 5:54 2:57 3:10 27:55 12.9 2:06 23:32 1:02:36