OVERALL FEMALE SPRINT RESULTS - TOP 3

Place No. FIRST SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 13 MELANIE LEITMAN 8:29 2:08 0:45 38:44 20.1 0:26 21:45 7:00 1:10:07
2. 135 BRIANNA PRINSLOO 9:13 2:19 0:52 38:00 20.5 0:55 22:00 7:05 1:10:58
3. 26 ASHLEY SAYLOR MATT 9:12 2:18 0:46 38:31 20.3 0:35 24:16 7:49 1:13:19
MASTERS FEMALE SPRINT RESULTS - TOP 3

Place No. FIRST SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 155 JUDITH ANDRE 9:36 2:24 1:04 41:46 18.7 0:41 23:06 7:26 1:16:12
2. 160 KRISTI WILHELM 10:28 2:37 0:52 38:54 20.1 1:14 25:30 8:13 1:16:56
3. 169 SUE HITE 10:54 2:44 0:41 38:54 20.1 0:36 26:01 8:23 1:17:03
FEMALE AGE GROUP RESULTS
2018 Georgia Veterans Sprint 400yd Swim 13.6 Bike 5K Run
Cordele, Georgia 08/11/2018 8:00 am Sunny
Directed by: Georgia Multisports
Sponsored by: Georgia Veterans
FEMALE SPRINT AGE GROUP: 15 & Under

Place No. FIRST SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 174 AINSLEY TOELOS 6:46 1:42 1:37 45:17 17.2 0:22 23:22 7:31 1:17:21
2. 172 KYLIE GODMAN 12:02 3:01 3:17 53:08 14.7 1:12 27:22 8:49 1:37:01
FEMALE SPRINT AGE GROUP: 16 - 19

Place No. FIRST SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 127 ASHLEE GOLDEN 7:55 1:59 0:58 43:27 18.0 0:16 22:24 7:13 1:14:58
2. 124 EMILY GOLDEN 10:18 2:35 1:28 50:35 15.4 0:24 20:45 6:41 1:23:28
3. 128 SARAH LAWSON 7:52 1:58 1:33 50:37 15.4 0:32 30:38 9:52 1:31:09
FEMALE SPRINT AGE GROUP: 20 - 24

Place No. FIRST SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 129 MARY BECKWITH 6:54 1:44 0:48 41:45 18.7 0:25 23:43 7:38 1:13:34
FEMALE SPRINT AGE GROUP: 25 - 29

Place No. FIRST SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 131 PATRICE SWEET 10:50 2:43 1:30 46:06 16.9 0:32 22:02 7:06 2:00 1:22:58
2. 130 SAMANTHA SMITH 10:35 2:39 1:32 53:05 14.7 0:56 25:39 8:16 1:31:45
3. 25 EVA KUBASIAK 11:39 2:55 1:33 52:21 14.9 1:38 36:18 11:41 1:43:28
FEMALE SPRINT AGE GROUP: 30 - 34

Place No. FIRST SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 136 MARY NESBIT 8:39 2:10 0:59 41:47 18.7 0:23 23:26 7:33 1:15:11
2. 133 MOLLY MILLARD 10:51 2:43 0:59 48:29 16.1 0:48 25:16 8:08 1:26:21
3. 134 TIEN NWADEI 9:36 2:24 2:13 46:29 16.8 0:39 28:53 9:18 1:27:49
4. 182 LAURA BURKE 11:58 3:00 2:13 45:50 17.0 1:32 32:02 10:19 1:33:33
FEMALE SPRINT AGE GROUP: 35 - 39

Place No. FIRST SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 142 ANNA CHAMPION 8:28 2:07 0:49 37:42 20.7 0:50 25:36 8:15 1:13:23
2. 27 ANDREA ANDORFER 9:03 2:16 0:52 41:02 19.0 0:38 24:13 7:48 1:15:46
3. 141 STACIE ELLIOTT 9:15 2:19 1:16 40:26 19.3 1:08 24:04 7:45 1:16:06
4. 147 DONICA WILLIAMS 9:12 2:18 1:23 43:06 18.1 0:44 23:52 7:41 1:18:15
5. 150 RENEE CORWINE 8:59 2:15 1:14 42:26 18.4 0:53 26:17 8:28 1:19:47
6. 143 TIFFANY COLEMAN 8:32 2:08 1:42 44:47 17.4 0:33 24:52 8:01 1:20:25
7. 140 KATY GIMBEL 11:59 3:00 0:58 41:25 18.8 0:42 28:07 9:03 1:23:10
8. 144 AMISHA MOORE 9:11 2:18 1:06 47:27 16.4 0:25 26:32 8:33 1:24:40
9. 148 SHEA WYNN 9:41 2:26 1:31 46:06 16.9 1:01 27:06 8:44 1:25:24
10. 149 SAMANTHA DEMERSSEMAN 13:08 3:17 2:22 43:53 17.8 0:44 26:51 8:39 1:26:55
11. 139 JEN BARTON 11:03 2:46 0:58 43:16 18.0 0:43 32:59 10:37 1:28:57
12. 145 KATIE ROXBERRY 16:31 4:08 4:01 1:05:27 11.9 0:57 33:46 10:52 2:00:40
FEMALE SPRINT AGE GROUP: 40 - 44

Place No. FIRST SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 15 TINA BAHMER 10:07 2:32 1:05 40:04 19.5 1:01 25:10 8:06 1:17:25
2. 196 JENNIFER CAMPBELL 10:50 2:43 2:14 40:35 19.2 1:26 24:57 8:02 1:20:00
3. 154 SUSAN FRIESEN 11:06 2:47 2:04 42:48 18.2 1:19 25:09 8:06 2:00 1:24:23
4. 151 MADELYN CARTER 12:25 3:07 1:02 42:26 18.4 0:35 28:27 9:10 1:24:53
5. 191 STACIE PERKINS 11:15 2:49 1:27 41:09 19.0 1:36 32:10 10:22 1:27:36
6. 152 KIM MOORMAN 11:05 2:47 1:58 49:44 15.7 0:21 25:32 8:14 1:28:38
FEMALE SPRINT AGE GROUP: 45 - 49

Place No. FIRST SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 14 KORY SKROB 9:36 2:24 1:07 45:06 17.3 1:17 25:08 8:06 1:22:13
2. 162 KELLY GOLDEN 9:34 2:24 1:05 44:37 17.5 0:35 26:44 8:37 1:22:33
3. 29 TERI PARKER 11:35 2:54 2:22 38:46 20.1 1:58 30:42 9:53 1:25:21
4. 161 CINDY MARZEN 9:54 2:29 0:59 48:31 16.1 0:26 26:02 8:23 1:25:50
5. 159 CHRISTA CLEMONS 10:10 2:33 1:14 45:49 17.0 1:10 28:40 9:14 1:27:01
6. 188 VICKIE ANDRES 12:21 3:05 0:47 43:09 18.1 1:01 31:03 10:00 1:28:19
7. 157 KATHARINE ADAMS 12:50 3:13 2:01 50:05 15.6 1:04 27:01 8:42 1:32:59
8. 156 SUSAN SHELTON 11:14 2:49 1:31 49:05 15.9 0:47 30:57 9:58 1:33:32
9. 158 ANGELA BOOTH 14:05 3:32 1:22 45:31 17.1 1:33 31:50 10:15 1:34:20
FEMALE SPRINT AGE GROUP: 50 - 54

Place No. FIRST SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 31 LAURIE MEILINGER 11:00 2:45 1:02 41:52 18.6 1:06 25:04 8:05 1:20:02
2. 30 PENNINA HARTLEY 13:21 3:21 1:16 42:16 18.5 0:45 28:17 9:06 1:25:53
3. 163 PENNY PETERS 11:01 2:46 1:04 49:18 15.8 0:47 24:21 7:50 1:26:30
4. 164 ROBIN MCCLAY 13:55 3:29 1:25 48:28 16.1 1:37 36:33 11:46 1:41:57
FEMALE SPRINT AGE GROUP: 55 - 59

Place No. FIRST SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 32 KIM MICKALONIS 12:46 3:12 1:48 44:36 17.5 1:22 29:50 9:36 1:30:20
2. 165 BONNIE HOPKINS 12:01 3:01 1:54 47:52 16.3 1:35 34:39 11:10 1:37:59
3. 33 LYNN WHITEHEAD 14:38 3:40 2:00 47:31 16.4 1:08 32:55 10:36 2:00 1:40:11
4. 166 PATTI BARBER 12:54 3:14 2:36 50:28 15.5 2:21 34:25 11:05 1:42:42
FEMALE SPRINT AGE GROUP: 60 - 64

Place No. FIRST SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 192 DOROTHY MITCHELL 12:47 3:12 2:32 44:38 17.5 1:43 47:08 15:11 1:48:47
FEMALE SPRINT AGE GROUP: 65 - 69

Place No. FIRST SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 170 BOBBIE KRAKE 14:12 3:33 2:24 55:17 14.1 0:55 40:34 13:04 1:53:21
2. 171 PATRICIA HOTZ 20:21 5:06 2:49 55:12 14.1 0:53 34:55 11:15 1:54:09
FEMALE SPRINT AGE GROUP: 70 & Over ** NONE **
OVERALL MALE SPRINT RESULTS - TOP 3

Place No. FIRST SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 2 MATT TRIICK 7:26 1:52 0:32 30:20 25.7 0:25 17:26 5:37 56:08
2. 1 SAM MARTINEZ 9:06 2:17 0:35 32:56 23.7 0:34 18:43 6:02 1:01:52
3. 45 COLIN PRINSLOO 7:49 1:58 0:18 35:02 22.3 0:20 19:55 6:25 1:03:22
MASTERS MALE SPRINT RESULTS - TOP 3

Place No. FIRST SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 94 DUKE GILKEY 8:27 2:07 0:39 33:36 23.2 0:34 22:14 7:10 1:05:27
2. 19 TROY WILLIS 8:51 2:13 0:35 35:30 22.0 0:33 21:28 6:55 1:06:55
3. 8 JEFFREY BOWMAN 8:34 2:09 0:38 33:52 23.0 0:32 23:25 7:32 1:06:58
MALE AGE GROUP RESULTS
2018 Georgia Veterans Sprint 400yd Swim 13.6 Bike 5K Run
Cordele, Georgia 08/11/2018 8:00 am Sunny
Directed by: Georgia Multisports
Sponsored by: Georgia Veterans
MALE SPRINT AGE GROUP: 15 & Under ** NONE **
MALE SPRINT AGE GROUP: 16 - 19

Place No. FIRST SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 6 ROBERT W SKROB 8:02 2:01 0:43 38:56 20.0 0:37 21:03 6:47 1:09:19
2. 35 MATTHEW WACTER 8:41 2:11 2:57 51:48 15.1 1:29 29:44 9:35 1:34:38
3. 34 BENJAMIN WACTER 9:40 2:25 3:25 50:01 15.6 1:15 45:17 14:35 1:49:36
MALE SPRINT AGE GROUP: 20 - 24

Place No. FIRST SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 179 MATTHEW FISHER 8:11 2:03 0:56 42:15 18.5 1:04 23:04 7:26 1:15:28
2. 38 PATRICK MUDGE 7:32 1:53 1:39 43:37 17.9 0:44 25:21 8:10 1:18:51
3. 36 WILLIAM MCCOY 9:21 2:21 1:28 42:06 18.5 0:55 32:41 10:32 1:26:30
4. 37 BLAKE BARLOW 15:19 3:50 1:45 47:05 16.6 0:59 46:09 14:52 1:51:15
MALE SPRINT AGE GROUP: 25 - 29

Place No. FIRST SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 39 DOUGLAS TODD 10:35 2:39 1:33 34:41 22.5 0:40 22:31 7:15 1:09:59
2. 41 ROBERT SCHWAB 8:58 2:15 1:31 41:54 18.6 0:50 26:10 8:26 1:19:21
3. 40 GILBERT BROWN 12:19 3:05 2:32 49:17 15.8 0:52 28:36 9:13 1:33:33
MALE SPRINT AGE GROUP: 30 - 34

Place No. FIRST SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 9 CARLISLE RAINEY 10:05 2:32 0:50 40:32 19.2 1:00 25:33 8:14 1:17:57
2. 42 STEVE HOTZ 9:31 2:23 2:14 42:51 18.2 1:25 24:25 7:52 2:00 1:22:24
3. 46 CARL PETERSON 9:39 2:25 2:30 45:49 17.0 1:52 23:20 7:31 1:23:08
MALE SPRINT AGE GROUP: 35 - 39

Place No. FIRST SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 55 LANCE PARKER 8:24 2:06 0:46 35:52 21.8 0:30 21:18 6:52 1:06:48
2. 178 MATTEHW GRAHAM 8:26 2:07 0:47 36:32 21.4 0:31 21:18 6:52 1:07:32
3. 49 KENT POSEY 9:54 2:29 0:33 36:03 21.6 0:45 22:31 7:15 1:09:44
4. 52 GEORGE HOTZ 9:53 2:29 1:02 36:16 21.5 0:38 22:03 7:06 1:09:51
5. 51 TRAVIS KELLEY 9:50 2:28 0:46 40:55 19.1 0:37 20:47 6:42 1:12:53
6. 53 DAN ZENOBIA 9:21 2:21 1:08 38:32 20.2 0:36 24:42 7:57 1:14:16
7. 175 JAMES CLEMENTS 10:14 2:34 1:25 39:54 19.6 0:57 26:13 8:27 1:18:41
8. 56 FORREST GRAHAM 10:29 2:38 1:23 43:57 17.8 1:05 23:08 7:27 1:20:00
9. 50 THOMAS COATS 10:36 2:39 2:08 43:50 17.8 1:11 26:12 8:26 1:23:54
10. 181 RYAN BYRNES 10:27 2:37 1:56 53:37 14.5 0:55 23:50 7:41 1:30:45
11. 57 KYLE COLEMAN 9:59 2:30 1:53 48:35 16.1 0:38 30:06 9:42 1:31:09
12. 54 BRANDON CONNER 14:49 3:43 2:43 46:57 16.6 0:49 26:13 8:27 1:31:29
13. 16 JONATHAN DUNLAP 14:59 3:45 2:29 45:52 17.0 1:15 31:44 10:13 1:36:17
MALE SPRINT AGE GROUP: 40 - 44

Place No. FIRST SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 17 JAMES MCALEVEY 8:03 2:01 0:33 35:11 22.2 0:32 23:57 7:43 1:08:14
2. 63 JUSTIN WILLIAMS 7:54 1:59 1:46 42:37 18.3 1:03 22:08 7:08 1:15:25
3. 62 DOUG FRAWLEY 8:27 2:07 0:43 41:38 18.7 0:32 25:12 8:07 1:16:30
4. 69 WILLIAM RANKINE 9:03 2:16 2:10 43:02 18.1 1:23 21:38 6:58 1:17:14
5. 67 ROBERT MCDANIEL 12:58 3:15 1:55 37:13 21.0 2:04 23:18 7:30 1:17:25
6. 65 JAMES CHRISTIANSE 9:54 2:29 1:23 38:44 20.1 0:41 26:55 8:40 1:17:36
7. 64 DANNY MACDOUGALD 9:27 2:22 2:14 45:47 17.0 0:45 28:11 9:05 1:26:23
8. 61 JAMES HAGLER 11:52 2:58 1:57 45:19 17.2 0:42 27:14 8:46 1:27:02
9. 60 STEPHEN PRETTYMAN 15:00 3:45 2:33 48:33 16.1 0:43 33:59 10:56 1:40:46
10. 66 JOSEPH DAVIS 14:21 3:36 2:48 46:31 16.8 3:21 34:33 11:08 1:41:32
MALE SPRINT AGE GROUP: 45 - 49

Place No. FIRST SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 21 JAY KOETITZ 8:07 2:02 0:41 35:01 22.3 0:39 22:41 7:18 1:07:08
2. 18 PAUL SHEPARD 10:19 2:35 0:27 35:20 22.1 0:40 22:55 7:23 1:09:39
3. 75 MICHAEL LARDY 9:40 2:25 0:38 42:38 18.3 0:40 25:04 8:04 1:18:39
4. 5 STEVE BAHMER 11:32 2:53 2:04 41:24 18.8 1:43 26:22 8:29 1:23:03
5. 72 RYAN ADAMS 11:50 2:58 1:54 46:10 16.9 1:06 26:32 8:33 1:27:32
6. 77 EDWARD BAILEY 13:25 3:22 2:27 46:08 16.9 1:46 26:05 8:24 1:29:48
7. 76 JIM QUINN 11:41 2:56 1:49 46:56 16.6 0:26 29:45 9:35 1:30:36
8. 180 BRAD HALLFORD 12:05 3:02 1:48 47:39 16.4 1:26 28:40 9:14 1:31:36
9. 80 JEFF JOHNS 12:11 3:03 1:34 50:19 15.5 1:01 27:24 8:49 1:32:27
10. 73 ALLEN WOOTEN 12:27 3:07 3:40 47:06 16.6 1:08 29:38 9:33 1:33:56
11. 81 KENNY LEIGH 15:26 3:52 3:25 55:54 14.0 4:05 33:25 10:46 1:52:13
186 BRIAN WALTER 8:22 2:06 1:29 37:00 21.1 1:53
MALE SPRINT AGE GROUP: 50 - 54

Place No. FIRST SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 93 BEN HOLLIDAY 9:44 2:26 1:00 35:21 22.1 0:39 21:54 7:03 1:08:36
2. 91 CLARENCE VARNADOE 9:45 2:27 1:06 36:55 21.1 0:40 23:09 7:27 1:11:33
3. 85 DENNIS ANDRE 9:40 2:25 1:02 37:57 20.6 0:41 22:57 7:24 1:12:15
4. 7 SCOTT WILLIAMSON 9:05 2:17 0:47 37:25 20.9 0:50 24:33 7:54 1:12:37
5. 95 BILL WILHELM 9:46 2:27 1:02 39:56 19.5 0:23 23:17 7:30 1:14:22
6. 84 SHAWN LASKER 10:55 2:44 0:56 37:05 21.0 1:00 25:02 8:04 1:14:56
7. 90 ANDY WOODRING 11:01 2:46 1:06 36:35 21.3 0:49 26:26 8:31 1:15:56
8. 92 NEAL JOHNSON 8:17 2:05 0:51 41:03 19.0 1:36 28:56 9:19 1:20:42
9. 83 JONATHAN HANCOCK 10:54 2:44 2:20 42:19 18.4 0:59 34:44 11:11 1:31:14
10. 187 JIM WADDELL 13:27 3:22 1:13 44:47 17.4 1:45 33:12 10:41 1:34:22
11. 89 LINCOLN WHITTAKER 11:16 2:49 1:44 47:27 16.4 0:54 33:23 10:45 1:34:42
12. 189 JEFF HAIRE 12:52 3:13 1:54 42:36 18.3 3:57 33:58 10:56 1:35:15
MALE SPRINT AGE GROUP: 55 - 59

Place No. FIRST SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 22 BILL MEILINGER 9:25 2:22 1:08 35:22 22.1 1:03 20:17 6:32 1:07:13
2. 10 ALEX STEVERSON 9:34 2:24 0:53 35:23 22.0 0:48 21:16 6:51 1:07:53
3. 104 T. ALAN COX 9:43 2:26 0:43 38:25 20.3 0:43 24:18 7:50 1:13:51
4. 96 GARY MCGREGOR 10:07 2:32 1:32 38:40 20.2 1:04 25:33 8:14 1:16:55
5. 99 SCOTT DOLAN 9:58 2:30 0:34 39:54 19.6 1:01 25:59 8:22 1:17:24
6. 101 SCOTT MACEY 8:29 2:08 0:58 40:43 19.2 0:50 26:28 8:32 1:17:25
7. 23 PERRY DOYLE 11:04 2:46 0:41 37:03 21.1 1:27 28:57 9:19 1:19:10
8. 107 JOHN BROOKE 8:09 2:03 1:03 41:04 19.0 1:12 29:20 9:27 1:20:47
9. 102 BILLY WEBB 12:00 3:00 0:24 39:56 19.5 0:27 28:20 9:07 1:21:04
10. 24 MARTIN MICKALONIS 11:00 2:45 1:46 39:53 19.6 2:26 29:00 9:21 1:24:03
11. 106 J. KELLY MCCOY 10:34 2:39 1:19 42:54 18.2 1:28 35:33 11:27 1:31:46
12. 105 VIC MCCLAY 11:32 2:53 0:48 44:04 17.7 1:03 36:43 11:50 1:34:09
13. 103 CHARLIE FIVEASH 11:27 2:52 2:08 1:00:20 12.9 0:31 30:01 9:40 1:44:25
14. 195 JOHN ABDALE 16:10 4:03 3:49 51:19 15.2 2:25 39:36 12:45 1:53:17
MALE SPRINT AGE GROUP: 60 - 64

Place No. FIRST SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 110 PAUL HOUGH 9:22 2:21 1:01 35:29 22.0 0:37 24:18 7:50 1:10:45
2. 112 JIM BUCHANAN 8:27 2:07 0:55 37:30 20.8 0:57 25:58 8:22 1:13:46
3. 114 FELIX SMITH 11:31 2:53 1:09 42:42 18.3 0:35 25:14 8:08 1:21:09
4. 113 MICHAEL GEBHART 12:21 3:06 1:09 40:35 19.2 0:55 27:41 8:55 1:22:38
5. 11 ROBBY TURNER 9:39 2:25 1:41 40:53 19.1 1:22 29:48 9:36 1:23:22
6. 109 DANIEL MURRAY 11:07 2:47 1:41 46:18 16.8 1:42 28:15 9:06 1:29:01
7. 111 KEITH WISHUM 13:02 3:16 2:57 45:26 17.2 0:35 28:09 9:04 1:30:07
8. 108 DAVID MOORE 13:35 3:24 2:06 43:35 17.9 1:18 32:27 10:27 1:32:59
9. 197 SCOTT WAGNERPACK 12:24 3:06 2:54 49:13 15.9 1:05 33:21 10:44 1:38:55
MALE SPRINT AGE GROUP: 65 - 69

Place No. FIRST SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 119 JOHN BARWICK 9:55 2:29 0:35 43:21 18.0 0:59 32:56 10:36 1:27:44
2. 194 EDWARD OBRIEN 10:45 2:42 1:18 46:07 16.9 1:03 36:34 11:47 1:35:45
3. 118 JAMES HOTZ 13:59 3:30 2:18 47:02 16.6 0:48 32:24 10:26 1:36:30
4. 117 RAY BARBER 15:30 3:53 2:41 47:21 16.5 1:33 31:56 10:17 1:38:59
5. 176 JOHN BRANNEN 17:47 4:27 2:41 46:47 16.7 2:49 31:04 10:00 2:00 1:43:06
6. 115 JON ANDERSON 12:16 3:04 2:31 50:55 15.3 2:08 35:44 11:30 1:43:33
7. 116 PAUL WHITE 11:25 2:52 5:43 49:24 15.8 1:48 40:48 13:08 1:49:06
MALE SPRINT AGE GROUP: 70 & Over

Place No. FIRST SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 122 DALE VAUGHAN 9:06 2:17 1:01 37:13 21.0 0:49 27:42 8:55 1:15:49
2. 123 ANDREW WALL 10:57 2:45 1:37 41:38 18.7 1:00 25:44 8:17 1:20:55
3. 12 RICK ASHTON 11:02 2:46 1:12 39:45 19.6 1:39 31:39 10:12 1:25:15
4. 121 ROGER MILLS 16:07 4:02 0:32 43:39 17.9 0:50 33:47 10:53 1:34:53
5. 120 GEORGE ROBERSON 12:51 3:13 3:29 55:21 14.1 1:07 39:22 12:40 1:52:06
6. 190 ALBERT VANCLEAVE 15:26 3:52 4:02 52:00 15.0 2:29 39:42 12:47 1:53:38